Kolej

Vysokoškolská kreditní karta

Vysokoškolské kreditní karty jsou kreditní karty speciálně určené pro studenty vysokých škol. Vysokoškolské kreditní karty jsou známé spíše jako studentské kreditní karty. Vysokoškolské kreditní karty umožňují studentům poznat výhody kreditních karet mnohem dříve v jejich životě. Prostřednictvím kreditních karet pro studenty vysokých škol se mohou vysokoškoláci dozvědět více o kreditních kartách a jejich používání. Ve skutečnosti je pro většinu studentů jejich vysokoškolská kreditní karta jejich první kreditní kartou, která slouží jako vstupní brána do světa kreditních karet. Někteří jiní studenti možná dříve používali doplňkové kreditní karty spojené s kreditním účtem jejich otce; i pro tyto studenty je však jejich vysokoškolská kreditní karta první, která je skutečně jejich.

Vysokoškolské kreditní karty se v základním smyslu příliš neliší od jiných typů kreditních karet; fungují stejně jako každá jiná kreditní karta. Existují však určité rozdíly, které v zásadě vyplývají ze skutečnosti, že vysokoškolské kreditní karty používají lidé, kteří nemají s kreditními kartami žádné předchozí zkušenosti a kteří možná konceptu kreditních karet zcela nerozumějí. Z toho vyplývá, že poskytovatel kreditních karet se vystavuje riziku, když vydává kreditní karty (vysokoškolské kreditní karty) takovým lidem, u kterých si není jistý. Většina studentů také nemá úvěrovou historii. V takovém případě si dodavatel vysokoškolské kreditní karty nemůže být jistý, že obdrží platby za kreditní kartu včas (a že je vůbec obdrží).

Kreditní karta pro vysoké školy

Aby dodavatel kreditní karty pro studenty vysokých škol takovým rizikům čelil, vyžaduje, aby rodič studenta spolupodepsal formulář žádosti o kreditní kartu pro studenty vysokých škol jako záruku. Kromě toho se úvěrový limit na kreditních kartách pro studenty vysokých škol obvykle pohybuje kolem 500-1000 USD měsíčně, což je méně než u jiných kreditních karet (tento úvěrový limit obvykle postačuje k uspokojení běžných potřeb studenta). Dalším nástrojem snižování rizika, který dodavatelé kreditních karet pro vysokoškoláky používají, je úroková sazba neboli RPSN. RPSN u vysokoškolských kreditních karet je obecně vyšší než u jiných kreditních karet. Opět se tak děje proto, aby se studentům zabránilo v nadměrném utrácení na kreditní kartě vysoké školy (a aby nakonec nebyli schopni platit účty za kreditní kartu).
Pokud bychom se však na tato omezení podívali v pozitivním smyslu, zjistili bychom, že jsou vlastně ve prospěch studenta (který se teprve zaškoluje do skutečného světa kreditních karet). Kromě toho kreditní karty na vysoké škole pomáhají studentům také při vytváření (dobré) úvěrové historie, což je další důležitá výhoda, která se hodí, když student v pozdější fázi svého života potřebuje jakýkoli typ půjčky.

Vysokoškolské kreditní karty jsou tedy opravdu něco, co by měl každý student zvážit.