Vánoce

Vánoce na ostrovech

Na dovolenou na ostrově se nezapomíná díky mořskému vánku a slané mlze. Ostrovy se nacházejí v každém oceánu a poblíž každého kontinentu, proto se dovolená na ostrově může velmi lišit. Můžete ležet na pláži nebo pozorovat velryby, studovat botaniku nebo nakupovat v domorodých řemeslných stáncích. Při plánování dovolené na ostrově záleží jen na vás.

Studené Vánoce

Mezi severoamerické ostrovy patří například ostrovy na východním pobřeží Kanady – Ostrov prince Edwarda a Newfoundland. Ostrovní dovolená v těchto oblastech bude plná nedotčené přírody, chladných a příjemných teplot a výprav za pozorováním velryb.

Jižně od těchto oblastí se nachází malý ostrov Bermudy u východního pobřeží USA. Bermudy jsou obklopeny stovkami čtverečních mil útesových útvarů, takže šnorchlování je zde zajímavou aktivitou. Ti méně odvážní se mohou projet na lodi s proskleným dnem a prohlédnout si nádherný podmořský svět.

Když se vydáme na jih, najdeme karibské ostrovy. Ty jsou již dlouho oblíbeným místem turistů. Pláže jsou zde bílé a písečné a počasí je velmi teplé. Ve vnitrozemí těchto ostrovů můžete najít širokou škálu ptáků a dalších volně žijících živočichů. Kajmanské ostrovy, Jamajka, Barbados, Panenské ostrovy a mnoho dalších míst nabízí krásnou ostrovní dovolenou. Každý ostrov má svou vlastní jedinečnou chuť a atmosféru.

Evropa má v blízkosti ostrovy všech typů, které jsou skvělými místy pro ostrovní dovolenou. Navštivte řecké ostrovy a uvidíte průzračné moře, klidné pláže, olivové háje a prostý život. Korfu si vyberou ti, kteří mají rádi moderní restaurace a nákupy, zatímco Lefkas je oblíbený mezi surfaři a námořníky. Portugalský ostrov Madeira se může pochlubit krásným počasím a jednou z nejnižších kriminalit na světě. Kanárské ostrovy u španělského pobřeží jsou oblíbeným turistickým místem Evropanů.

EkoVánoce

Novým trendem v oblasti ostrovní dovolené je ekoturistika. Jedná se o cestování takovým způsobem, aby nebyla nijak poškozena ani země, ani místní obyvatelé, které navštívíte. Lidé, které láká ekoturistika, se mohou těšit na pozorování ptáků, pěší turistiku a další aktivity na ostrově, které nezanechávají dopad na okolí.

Každý sní o dovolené na ostrově. Ostrovy jsou po celém světě a každý z nich nabízí vlastní kulturní zážitky a přírodní zázraky. Mnohá místa pro dovolenou na ostrovech jsou dosud nedotčená a odlehlá, zatímco jiná jsou živá a vzrušující. Dovolená na ostrovech nabízí skutečné rozptýlení od každodenního života.