Dovolená na pláži a zábava na slunci

Každý miluje dovolenou na pláži! Ti nejmenší se mohou hrabat v písku a šplouchat se ve vlnách. Ti starší si mohou zaplavat, opálit se nebo jen tak odpočívat. Zvídavé povahy mohou zkoumat mořské živočichy, přílivová jezírka a unášené dřevo. Teplý vánek a přírodní krásy jsou povzbuzující a regenerační. Každý výlet však může způsobit nepříjemnosti, pokud si ho dobře nenaplánujete. Zde jsou věci, které můžete udělat, aby vaše dovolená na pláži byla jednodušší, bezpečnější a smysluplnější.

V mnoha částech světa se lidé vydávají na dovolenou na pláž rodinným autem. Při plánování cesty je vždy dobré auto nejprve pořádně vyčistit. Získáte tak více místa pro svá zavazadla. Také si zásobte přihrádku na rukavice několika předměty první pomoci a komfortními pomůckami, jako je opalovací krém, acetominifen proti bolestem hlavy, rolička antacid, několik kapek proti kašli a několik náplastí. Nezapomeňte na pár gumiček nebo copánků na dlouhé vlasy. Nechte si zkontrolovat pneumatiky a vyměňte všechny, u kterých je pravděpodobné, že budou sjeté. Pokud se to blíží, nechte vyměnit olej. Cesty na kole nejsou moc zábavné, když se na nich objeví porucha. A ať už děláte cokoli, ujistěte se, že máte mapu a místo, kde ji můžete mít po ruce.

Cestování s dětmi je vždycky výzva. Mohou být obzvlášť nadšené a netrpělivé, když vědí, že jedou na dovolenou na pláž. Ujistěte se, že mají lahve s chladivou vodou a zdravé svačinky k zakousnutí. Vyzkoušejte jednoduchou hru na auto, která zkrátí čas. Mnoho dětí rádo hledá písmena abecedy na značkách. Pokud se zapojí více lidí, může to být docela zábava.

Zejména při dovolené na pláži je vždy potřeba dbát na bezpečnost pokožky. Obzvláště opatrní buďte při dlouhém pobytu na slunci mezi 10:00 a 16:00. Používejte opalovací krém s vysokým stupněm SPF a po namočení nebo osušení ručníkem jej vyměňte. Záleží také na tom, jaký ručník si vyberete. Silné ručníky jsou těžké a mají tendenci zachycovat velké množství písku. Možná zjistíte, že vám na pláži vyhovují tenké ručníky. Noste sluneční brýle na ochranu očí a nějaký druh ochrany nohou, abyste si na horkém písku nespálili nohy.

S trochou přípravy může být vaše dovolená na pláži příjemná a bezproblémová. Po příjezdu domů budete odpočatí, svěží a připravení na práci. Věnujte chvilku vybalení a vyprat si prádlo. Nebude patřit do doby, kdy budou děti křičet: “Kdy už zase pojedeme na dovolenou na pláž?”.