Atlanta Braves

Atlanta Braves je tým Major League Baseball (MLB), který sídlí v Atlantě ve státě Georgia. Dlouhá léta jsou známí jako tým Východní divize Národní ligy a v poslední době jsou Atlanta Braves uznáváni pro svůj rekord 14 po sobě jdoucích divizních šampionátů, od roku 1991 do roku 2005, s výjimkou stávkou zkrácené sezóny 1994. Tento rekord je vlastně nejúžasnější v jakémkoli profesionálním severoamerickém sportu. Tým Atlanta Braves dokonce získal jedno prvenství ve Světové sérii v roce 1995.

Léta v Bostonu

Původně byl tým Braves založen v roce 1871 v Bostonu ve státě Massachusetts jako Boston Red Stockings z Národní asociace. V roce 1876 se klub stal statutárním členem Národní ligy a od té doby v ní bez přestávky setrval. V této podobě jsou Braves zdaleka nejstarším nepřetržitě fungujícím sportovním klubem v severoamerickém sportu. Jejich předky lze pravděpodobně vystopovat až k původnímu týmu Cincinnati Red Stockings z let 1869-1870, který je prvním otevřeně profesionálním baseballovým týmem. Když se zformovala N.A., Harry Wright, zakladatel Red Stockings, se spolu s nejlepšími hráči tohoto týmu reformoval v Bostonu a přezdívku si vzal s sebou.

V Bostonu se Braves zúčastnili některých nejpamátnějších baseballových okamžiků, úspěchů a penalizačních závodů. V řadě herních sérií dominovali ve všech fázích a smetli i favorizované Athletics. Díky svým úspěchům se stali známými po celém Bostonu i ve světě jako mistři světa. Bylo to v roce 1948, kdy tým vyhrál pennantní titul, a to díky nadhazovačům Warrenu Spahnovi a Johnnymu Sainovi, kteří mezi sebou vyhráli 39 zápasů.

Picher
Picher

Léta v Milwaukee

Dva pennanty týmu Braves, nyní známého jako Atlanta Braves, v Bostonu však nebyly úspěšným obdobím. Návštěvnost neustále klesala, až 13. března 1953 tehdejší majitel Lou Perini oznámil, že tým stěhuje do Milwaukee ve Wisconsinu. Právě na tomto místě se výkonnost Atlanty Braves zlepšovala a stávala se stále konkurenceschopnější. V roce 1958 vyhráli titul v Národní lize a ve Světové sérii proti New Yorku se dostali do vedení tři zápasy před koncem. Šest let v hnízdě však bylo pro Atlanta Braves obdobím vzestupů a pádů. V roce 1961 došlo k poklesu v tabulce týmu. Jak však ukázaly mnohé záznamy, Braves v Milwaukee se stále mohou pochlubit tím, že jsou jediným klubem Major League, který nikdy neprožil sezónu bez porážky.

Léta v Atlantě

V roce 1966 se tým Atlanta Braves konečně přestěhoval do Atlanty ve státě Georgia. Teprve v roce 1969 tým vyhrál v NL West pennant 1969, než ho v NLCS smetli “Miracle Mets“.

V roce 1976 koupil tým Atlanta Braves mediální magnát Ted Turner. Ten se jmenoval manažerem, ale po jednom zápase nařídil, aby se této funkce vzdal. A po třech prohraných sezónách v řadě byl na sezónu 1978 najat Bobby Cox, který se poprvé stal manažerem klubu. Byl to právě Cox, kdo do základní sestavy povýšil dvaadvacetiletého sluggera. Po sezóně 1981 byl Cox propuštěn a na jeho místo nastoupil Joe Torre, pod jehož vedením Atlanta Braves dosáhli prvního divizního titulu od roku 1969.

Od té doby dosáhli Atlanta Braves několika vítězství a jejich vynikající postavení v historii baseballu zůstalo vyrovnané až do roku 2005, kdy Atlanta Braves získali svůj 14. divizní titul v řadě.